Teknoloji

Samsung Galaxy S10 + Kamera Özellikleri Daha Güçlü Olacak

Samsung Galaxy S10 bu yıl 20 Şubat’ta piyasaya sürülmeye hazır durumda. Samsung‘un Galaxy serisindeki onuncu yıldönümü nedeniyle, kamera teknolojisinde çığır açacak. Raporda bir Samsung yetkilisi, şirketin mevcut Galaxy cihazlarında zayıflık olarak nitelendirilen telefon fotoğrafçılığı için kamera işlevlerini iyileştirmeye çalıştığını, bu emrin şirketin varisi Lee Jae-yong tarafından verildiğini belirtti. Lee Jae-yong’un neden böyle bir karar verdiğini belirten yetkili, geçen yıl Lee’nin Avrupa’yı ziyaret ettiğini söyledi. Ziyareti sırasında girdiği bir mağazada çalışanın tercihlerini ve nedenlerini sorup, Galaxy cihazların Iphone cihazlarına göre kamera anlamında daha düşük kaliteye sahip olduğu yanıtını almıştı.

Samsung yetkilisi, Sorun, Galaxy akıllı telefonlarda çekilen fotoğrafların kullanıcılar tarafından nasıl yorumlandığı ile ilgili dedi.

“Bazı kullanıcılar Galaxy cihazlarda elde edilen resimlerin çok daha canlı olduğunu söyleyip bu nedenle tercihlerinin Galaxy’den yana olduğunu belirtiyor. Ancak bazı kullanıcılar da bu canlılığın gözü yorduğunu, bu nedenle tercihlerinin Galaxy’den yana olmadığını söylüyor” diyerek ekledi.

Yetkili ayrıca, iPhone’un gözler için rahat olan fotoğraflar oluştururken daha iyi göründüğünü ve Samsung’un bu alanda Galaxy ile birlikte gelişmeyi hedeflediğini belirtti. Samsung Galaxy telefonlarındaki resimlerin çok daha doygun olduğu iddiası doğruysa, şirket bunların hepsini değiştirmeyi amaçlıyor. Bu nedenle iyileştirmeler sadece donanım düzeltmelerini değil aynı zamanda yazılım düzeltmelerini de içeriyor.

Samsung Galaxy S10 + Kamera Özellikleri Daha Güçlü Olacak 2

Samsung Galaxy S10’daki Yeni Sensör

Samsung’un ‘ISOCELL Slim 3T2’ markalı en yeni görüntü sensörünü kullanabileceği yönünde spekülasyonlar var. Bir akıllı telefon için 5,1 mm görüntü sensörü boyut olarak en küçük olanıdır. Bu sensörler hem arka hem de ön kamera için 20MP çözünürlük sağlayabilir.

Raporda bu sensörlerin seri üretim zamanlaması, Samsung Galaxy S10 üretim tarihi spekülasyonunun ortaya çıkmasıyla aynı zamana denk geliyor. Samsung’un Galaxy S10 + modelinde üç kamera bulunması beklenirken; Galaxy S10 5G ve Bolt modelinde ise dört kamera bulunması bekleniyor. Galaxy S10 serisi ayrıca çift ön kameraya sahip olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu