Otomobil

Sürücüsüz Otomobil BMW Vision M Next Tanıtıldı

Almanya’da düzenlenen bir organizasyonda BMW tarafından yeni otomobil modelleri tanıtıldı. Teknolojik açıdan tam donanımlı BMW araçlarında konfordan da taviz verilmemiş. Organizasyonda tanıtımı yapılan konsept araçlardan biri de BMW Vision M Next olarak karşımıza çıkıyor. Sıra dışı otonom özellikler sunan bu yeni modelde telefonla aracı yanına çağırma ve önüne bir yaya çıktığı zaman anında durma gibi harika özellikler yer alıyor.
Sürücüsüz Otomobil BMW Vision M Next Tanıtıldı 2

BMW Vision M Next Performans Özellikleri

Hibrit araç olarak tasarlanan turbo şarjlı dört silindire sahip BMW Vision M Next, 600 beygir gücü ile performans konusunda oldukça etkileyici olduğunu gösteriyor. Sürücüsüz bir araç olarak performansına da layık bir şekilde saatte 299 km hız yapabiliyor. Süper otomobil konsepti içerisinde kabul edilen otomobil, 0 – 100 km hıza yalnızca 3 saniye gibi çok kısa bir sürede çıkabiliyor.

BMW Vision M Next Diğer Özellikleri

BMW Vision M Next, yüz tanıma teknolojisine uygun olarak tasarladığı için anahtarlık ihtiyacı da bütünüyle ortadan kalkıyor. En şaşırtıcı özelliği ise, araç sahibi kapıları açmak istediği zaman aracın sahibini yüzünden tanıyabilmesi. Ayrıca, son teknolojiye uyumlu olarak telefonla yanına çağırma özelliği bulunan aracın kapıları da tek dokunuşla açılabiliyor. Buna ilaveten, yaya ile karşılaştığında pratik bir şekilde durmayı başaran araç dört bir yanındaki engelleri de çok hassas olarak algılayabiliyor. Öte yandan, BMW Vision M Next standart dijital göstergeler yerine, artırılmış gerçek tabanlı ekranlar ile donatılmış vaziyette. Böylece, ekrana yansıyan bilgiler aracın hızına göre farklılık gösterebiliyor.
Son olarak, bu aracı trafikte görmek için bir süre daha beklemek gerekecek. Çünkü, aracın ne zaman seri olarak üretilmeye başlanacağı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu